Często zadawane Pytania

FAQ

Nie, konieczne jest podanie konta firmowego lub konta z którego prowadzone jest finansowanie badań.

Nie, pracownicy służą pomocą w wykonaniu obserwacji. 

Zdjęcia odbierane są w formie konwencjonalnych negatywów (w przypadku mikroskopu transmisyjnego) lub w formie cyfrowej (pozostałe mikroskopy) na płytach DvD. Laboratorium dąży również do uzyskania możliwości pełnej dygitalizacji i w przyszłości przekazywania zdjęć np. za pośrednictwem rozwiązań chmurowych. 

Tak, prowadzimy zajęcia w ramach imprez popularyzujących naukę (np. Poznański festiwal nauki i sztuki, Noc biologów, Noc naukowców) oraz dla zorganizowanych grup np. dla klas szkolnych. Prowadzimy także warsztaty naukowe np. podczas spotkań użytkowników mikroskopów konfokalnych. 

Preparaty należy dostarczyć w formie spolimeryzowanych bloczków, które w pracowni są krojone na skrawki ultracienkie i przygotowywane do oglądania. 

Preparaty dostarczamy na stlikach mikroskopowych preferowane są stoliki na próbki (aluminiowe stoliki do SEM: stolik pinowy 12.7 mm). 
Preferowanym rozmiarem próbki jest taka, która mieści się w obrysie stolika i jest możliwie jak najbardziej płaska. W celu odpowiedniego przygotowania próby stoliki są napylane w laboratorium złotem. W przypadku konieczności suszenia preparatu w punkcie krytycznym operacje ta można również wykonać w laboratorium. 

Ze względu na specyfikę wielu obiektów biologicznych warto sprawdzić preparatykę opisaną w publikacjach naukowych dotyczących naszego obiektu badań. 

Tak, możliwe jest złożenie zdjęć w jeden obraz o wysokiej głębi ostrości na podstawie uzyskanych serii. 

Preparat należy przygotować we własnym zakresie, możliwe jest oglądanie preparatu na szkiełkach, szalkach oraz boxach wielokomorowych. W laboratorium istnieje możliwośc przygotowania prostego preparatu przyżyciowego na szkiełku podstawowym. 

W laboratorium wykonuje się obserwacje z zakresu badań cytologicznych, histologicznych, anatomii organów, morfologii, systematyki i taksonomii. Wykonywane są także badania z zakresu nauk chemicznych, geograficznych, geologicznych, archeologicznych i materiałowych. 

Polityka dostępności

Strona jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  • W filmach udostępnionych na stronie może nie być napisów dla osób niesłyszących i głuchych. Dla wszystkich nowych filmów planowane jest dodawanie napisów.

  • Formularz kontaktowy nie posiada etykiet tekstowych powiązanych z polami i może być problematyczny dla osób korzystających z czytnika ekranu. Możesz skontaktować się  z nami pisząc na adres e-mailowy lub dzwoniąc do nas. Dana teleadresowe są obok formularza kontaktowego.

  • “Wirtualny spacer” nie jest dostępny cyfrowo. 

Laboratorium Mikroskopii Elektronowej i Konfokalnej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do LMEiK – Mikroświat w detalach! (amu.edu.pl).


Data sporządzenia deklaracji:
2023-12-29.
Data ostatniego przeglądu deklaracji:
2023-12-29.

Na tej stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Na tej stronie internetowej są problemy, które wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej?
Zgłoś to do pracownika laboratorium np. na mail alelub7@amu.edu.pl lub telefonicznie (dane teleadresowe znajdują się w zakładce kontakt).

W zgłoszeniu podaj (tytuł maila powinien brzmieć: Problem dostępności strony):
1. imię,
2. swoje dane kontaktowe (np. e-mail),

3. dokładny adres strony internetowej, na której niedostępny jest element lub treść, 

4. opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Na twoje zgłoszenie pracownik laboratorium postara się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 14 dni od jego otrzymania. 

W przypadku niektórych problemów pracownik może powtórnie kontaktować się z tobą w sprawie rozwiązania problemu. 

Jeżeli termin związany z rozwiązaniem problemu będzie zbyt krótki poinformaujemy Cię o tym. W informacji zwrotnej podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. 

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszenia, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli w ocenie osoby, która występuje z żądaniem, nasza reakcja, sposób zapewnienia dostępności lub zaproponowany dostęp alternatywny będą niewłaściwe, ma ona prawo złożyć skargę.

Skargi prosimy kierować mailowo lub drogą telefoniczną do Laboratorium Mikroskopii Elektronowej i Konfokalnej.
Prosimy żeby skargi zatytułowane były następująco: Skarga [temat czego skarga dotyczy]
np. Skarga brak formularza kontaktowego

Scroll to Top